Nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W szkołach trwa akcja "Wirusoochrona".

6 640 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w całej Polsce w ciągu minionej doby - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 

Znów najwięcej zakażeń, bo 856 jest z województwa mazowieckiego, 770 przypadków potwierdzono w województwie pomorskim, a 672 w wielkopolskim. Województwo śląskie jest na szóstym miejscu pod względem liczby nowych zakażeń, test dał pozytywny wynik u 488 pacjentów. 

W pozostałych województwach jest od 113 do 476 zakażeń. 113 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Odnotowano także kolejne zgony. W całym kraju z powodu COVID-19 zmarło 76 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 270 osób.

Tymczasem w szkołach podstawowych w województwie śląskim rozpoczęła się akcja zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pod nazwą "Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych - mówi szef Śląskiego Sanepidu Grzegorz Hudzik. 


 

Zajęcia zostaną przeprowadzone przez nauczycieli szkół podstawowych klas I-III. Każda szkoła otrzyma od SANEPIDU elektroniczny pakiet materiałów edukacyjnych między innymi: plakat opracowany na potrzeby akcji, ulotki, tablicę edukacyjną z krzyżówką i kolorowanki.

Autor: Joanna Opas, Piotr Pagieła/pm/