Kolejna wysoka porażka szczypiornistek Ruchu Chorzów
06.02.2021
19:31:00

Piłkarkom Ruchu nie udał się rewanż za wysoką porażkę w grudniu na własnym parkiecie. Tym razem, w Piotrkowie Trybunalskim, przegrały 20:36.

Chorzowianki dobrze rozpoczęły. Marcelina Polańska wywalczyła rzut karny, którego wykorzystał Katarzyna Wilczek. Następnie to Piotrcovia rzuciła trzy bramki z rzędu. Ruch doprowadził do stanu 2:3 po trafieniu Żanety Lipok. Przyjezdne za sprawą Natalii Stokowiec, która trafiła na 3:4, nie pozwalały rywalkom odskoczyć.

Piłkarki Ruchu zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co wykorzystywały piotrkowianki, które już po kilku minutach prowadziły 12:6. Kolejnym problemem były kary. Niebeskie trzy razy w pierwszej połowie musiały sobie radzić w osłabieniu. Trener Księżyk decydował się na grę bez bramkarki, ale po stratach chorzowianki były bezlitośnie karcone. Trzy gole rzutami przez całe boisko zdobyła Karolina Sarnecka, bramkarka Piotrcovii. Po jej trzecim trafieniu gospodynie prowadziły 18:10, a po pierwszej połowie było 19:11.

Początek drugiej części przesądził o losach meczu. Przez 20 minut chorzowianki tylko dwukrotnie trafiły do siatki. Natomiast gospodynie co rusz przechwytywały piłkę i wykorzystywały kontry. Na domiar złego zawodniczki drużyny gości myliły się z 7 metrów. W 52. minucie Piotrcovia miała 18 goli przewagi - 31:13.

W końcówce dobrą zmianę dała trzecia bramkarka Ruchu Wiktoria Bednarek, która obroniła cztery rzuty z rzędu. Natalia Kolonko rzuciła  jeszcze cztery gole w ośmiu ostatnich minutach, zmniejszając różnicę. Jednak zryw chorzowianek to było za mało, aby móc nawiązać walkę z Piotrcovią.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 36:20 (19:11)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Płomińska, Zaleśny 2, Drażyk 5, Klonowska 4, Oreszczuk 3, Roszak 3, Więckowska 4, Szynkaruk 6, Charzyńska, Trawczyńska 4, Sobecka, Abramowicz 2.

KPR Ruch: K. Gryczewska, Chojnacka, Bednarek - Jasinowska, Polańska 1, Wilczek 4, Jaroszewska, Tyszczak 2, Piotrkowska 1, Kolonko 5, Doktorczyk, Lipok 5, M. Gryczewska, Sójka, Grabińska, Stokowiec 2.