Wielkie emocje w Bielsku-Białej. Po tie-breaku Legiononovia lepsza od siatkarek BKS-u
06.02.2021
23:14:00

Siatkarki BKS-u BOSTIK musiały uznać wyższość rywalek z Legionowa. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było 3 setów.

Pierwsza partia zaczęła się od dominacji zespołu gości, który już na początku wypracował sobie przewagę 5:1. Trener Piekarczyk zdecydował się na wzięcie pierwszego czasu, ale trzeba było trochę poczekać by bielszczanki przełamały rywalki i wynik brzmiał 3:8. Gospodynie złapały większy kontakt z rywalkami, jednak w dalszej części seta DPD IŁCapital Legionovia starała się utrzymywać bezpieczny dystans prowadząc 17:15. Ostatecznie pierwsza część zakończyła się zwycięstwem gości do 20.

Legionowianki dobrze operowały blokiem, a dodatkowo coraz bardziej w ataku zaczęła się rozkręcać Hiszpanka Jessica Rivero Marin. Tym razem jednak bielszczanki szybciej złapały odpowiedni rytm gry, co było widoczne choćby przy stanie 9:12, gdy skuteczność Weroniki Szlagowskiej oraz as serwisowy bardzo dobrze dysponowanej Gabrieli Orvosovej zapewniły remis w tej partii. Drużyny toczyły wyrównaną walkę, ale od stanu 17:17 i udanego ataku Orvosovej po bloku, inicjatywę zaczęły przejmować bielszczanki. W zespole BKS-u BOSTIK zaczął funkcjonować blok, a dodając do tego dokładne przyjęcie oraz skutecznie przeprowadzane kontry, gospodynie wygrały seta do 21.

Trzecia partia obfitowała w zdecydowanie najwięcej emocji. Po początkowej wymianie ciosów, dość szybko nieco więcej z gry zaczęły wyciągać podopieczne Alessandro Chiappiniego. Przy stanie 7:11 szkoleniowiec BKS-u BOSTIK wziął czas, a w dalszych fragmentach mogliśmy zaobserwować pojedynek w wykonaniu Rivero Marin oraz wspierającej ją Olivii Różański i wciąż utrzymującej niezłą skuteczność Gabrieli Orvosovej. W decydującej fazie seta był remis 20:20, ale gdy Maja Tokarska umiejętnie nabiła blok bielszczanek, a następnie Alicja Grabka zatrzymała na lewym skrzydle atakującą Aleksandrę Kazałę, wydawało się, że to legionowianki przechylą szalę zwycięstwa w tej partii na swoją korzyść, prowadząc 21:23. BKS BOSTIK nie zamierzał jednak łatwo odpuścić rywalkom i zdołał doprowadzić do gry na przewagi za sprawą dwóch wybronionych piłek setowych. Set padł jednak łupem gospodyń.

Początek czwartego seta należał do przyjezdnych, które osiągnęły bezpieczną przewagę 9:5. Szkoleniowiec gospodyń postanowił dokonać zmiany na pozycji przyjmującej oraz rozgrywającej, wprowadzając odpowiednio Andreę Kossanyiovą oraz Katarzynę Wawrzyniak, ale mimo to zawodniczkom z Bielska-Białej ani razu nie udało się wyjść w tym secie choćby na jednopunktowe prowadzenie. Co prawda siatkarki BKS-u BOSTIK starały się jak mogły, ale rywalki zdołały doprowadzić do tie-breaka.

Decydująca partia w sobotnim spotkaniu również należała do drużyny z województwa mazowieckiego, która dzięki kolejnym dokładnym atakom Rivero Marin, wygrywanymi rywalizacjami przy siatce oraz świetnej zagrywce, zmieniała strony przy prowadzeniu 8:4. Mimo że w pewnym momencie BKS BOSTIK zbliżył się do przeciwniczek na odległość dwóch oczek, gdy Weronika Szlagowska popisała się udanym atakiem z lewej strony, chwilę później tym samym odpowiedziała Olivia Różański. W końcówce zespół DPD IŁCapital Legionoviu już nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Atak świetnie dysponowanej Jessicy Rivero Marin najpierw dał jej zespołowi piłkę meczową, a po chwili Hiszpanka zakończyła mecz asem serwisowym.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 2:3 (20:25, 25:21, 26:24, 21:25, 10:15)

BKS BOSTIK: Kazała, Janiuk, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Gajewska, Drabek (libero) oraz Drużkowska, Wawrzyniak, Dagmara Dąbrowska, Kossanyiova

DPD Legionovia: Tokarska, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Stafford, Grabka, Kulig (libero) oraz Lemańczyk (libero), Szczyrba, Diana Dąbrowska, Matejko