Piast Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski
10.02.2021
19:30:00

Piłkarze Piasta Gliwice awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Po bramkach Michała Chrapka i Mateusza Winciersza ograli, na wyjeździe, szczecińską Pogoń 2:1.

Początek spotkania, nieznacznie, wskazywał na przewagę gospodarzy. Piłkarze Piasta dobrze jednak grali w defensywie, nie pozwalając na zagrożenie pod bramką Frantiska Placha. Goście wyczekiwali okazji, a ta nadarzyła się jeszcze w pierwszym kwadransie spotkania. W 12. minucie w polu karnym przewracany był Michał Żyro. Sędzia wskazał na 11. metr, ale dopiero po wideoweryfikacji.. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Chrapek, który pewnym uderzeniem pokonał Dantego Stipicę. Było to pierwsze trafienie Chrapka w barwach Piasta.

Gra się wyrównała. Z obu stron zawodnicy mieli swoje sytuacje, ale ani Adrian Benedyczak i Damian Dąbrowski w Pogoni, ani Mateusz Winciersz z Piasta, nie zdołali zmienić już wyniku do przerwy.

Piast ruszył na rywali od pierwszych minut drugiej połowy. Dwukrotnie obrońcy Pogoni wybijali piłkę z linii bramkowej. Miejscowi próbowali zyskać przewagę, ale defensywa Piasta nie pozwalała im na oddawanie groźnych strzałów. W gliwickim zespole wyróżniali się Arkadiusz Pyrka i Winciersz. Ten drugi debiutował w pierwszym składzie brązowych medalistów mistrzostw Polski. W 68. minucie niespełna 20-letni Winciersz wykorzystał błąd szczecińskiej defensywy i podwyższył wynik.

Już w doliczonym czasie gry Luka Zahović trafił do bramki Piasta, ale gospodarzom zabrakło już czasu, żeby doprowadzić do dogrywki.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2 (0:1)

0-1 - Chrapek, 14 min. (k.)

0-2 - Winciersz, 68 min.

1-2 - Zahović, 90+1 min.

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Mata (72. Zahović) - Dąbrowski (72. Drygas) - Kucharczyk, Gorgon (81. Podstawski), Kowalczyk (77. Hostikka), Smoliński - Benedyczak (77 Fornalczyk).

Piast: Plach - Konczkowski, Malarczyk, Czerwiński, Holubek - Jodłowiec (60. Huk), Sokołowski - Pyrka (83. Borkała), Chrapek (83. Lipski), Winciersz - Żyro.

Żółte kartki: Malec - Holubek, Jodłowiec.