Filmowa iluzja. Czas na nas.

Rok temu nominowanych do Oscara poznaliśmy 13 stycznia, a zwycięzców niecały miesiąc później. W tym roku okres nominacji trwa do końca lutego, a ceremonia ma się odbyć dopiero 25 kwietniaJa już nie mogę się doczekać, aż poznamy laureatów i kandydatów do nagrody. Ale najpierw sprawdźmy jakie ewentualni zwycięzcy  mieliby towarzystwo? Kogo kojarzymy ze złota statuetką. Pytała Małgorzata Lachendro.


 

Ma 19 lat, za chwilę zda maturę... Ale to nie jedyny egzamin, który ją czeka w tym roku. Kolejnym krokiem Agnieszki Rajdy z Raciborza są egzaminy do szkoły aktorskiej. A ten pierwszy - już postawiła i to w iście gwiazdorskim stylu. Debiutując w filmie krótkometrażowym "Chodźmy w noc". Ten zaś znalazł się na długiej liście nominowanych do Oscara! Z młodą aktorką, u progu sławy mamy nadzieję, rozmawia Marta Dobrowolska.


 

Cannes, Sundance, Wenecja, Berlin, Torronto, ale i Gdynia, czy w końcu Oscary. Festiwale filmowe od lat wyznaczają trendy. Mogą wynieść do gwiazd albo zepchnąć ze światowego podium. Pytanie, czy to wszystko wpływa na nasze gusta? Sprawdzała Małgorzata Lachendro.


 

Rok 2021 to w horoskopie chińskim to Rok Metalowego Bawoła. Według astrologów będzie to czas obfitujący w niezapomniane zdarzenia. Kto jest ciekawy, co go czeka, a kto wręcz przeciwnie – nie chce znać swojej przyszłości? O opinie na temat magii i ezoteryki pytała Konstancja Snopczyńska. 


 

Nasz kolejny gość z magią ma wiele wspólnego. Chociaż z magią kontrolowaną, bo w iluzji - widzimy takie czary, jakie ktoś chce nam pokazać. Zawodowi iluzjoniści pilnie strzegą swoich sekretów. A czy Konrad Mościński ulegnie urokowi Konstancji Snopczyńskiej i zdradzi nam którąś ze swych tajemnic?

 
 

Przegląd serialowo-filmowy - DO ZOBACZENIA!

Człowiek-pająk, kobieta-kot, zielony mutant, czyli alter ego naukowca - w kinie superbohaterskim było już chyba wszystko. Co nie oznacza, że nic nas już nie zaskoczy. O bohaterach - tych fikcyjnych, ale też tych całkowicie rzeczywistych. Dzisiaj w przeglądzie DO ZOBACZENIA!


 "Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.