Rowerowe szachy na roślinach. Czas na nas.

Gry planszowe kiedyś zakurzone i zapomniane, teraz ponoć przeżywają swój renesans. Grają w nie nie tylko dzieci, ale także coraz więcej dorosłych. A jak to było kiedyś z tymi grami? O swoich wspomnieniach z dzieciństwa Konstancji Snopczyńskiej opowiedzieli Bruno, Julian, Olek i Maksym. 


 

Dzisiaj przenosimy się do świata gier planszowych. Wbrew opinii co poniektórych, że to tania rozrywka, przecież ćwiczą też pamięć, koncentrację, a niekiedy i przede wszystkim logiczne myślenie. O tej najstarszej, królewskiej rozrywce - Marta Dobrowolska.


 

Choć może brzmieć to zaskakująco, w rzeczywistości słowo "dieta" nie dotyczy jedynie kuracji odchudzających, ale przede wszystkim odnosi się po prostu do sposobu odżywiania. A jakie diety stosują mieszkańcy Katowic? Co jest modne dzisiaj? Sprawdza Konstancja Snopczyńska.


 

Siedmiodniowy, etapowy rajd rowerowy przez szczyty oraz przełęcze najwyższego europejskiego pasma górskiego. Alpy. 600 kilometrów, ponad 18 tysięcy metrów przewyższeń. Dziennie prawie 100 kilometrów i nawet 3,5 tysiąca metrów w górę. Dzień w dzień przez tydzień. Brzmi jak szaleństwo, a jednak dla niektórych to spełnienie marzeń. Tylko nie tak prosto to marzenie zrealizować. Chyba, że się ma szczęście. O miłości do rowerów, szczęściu i rajdzie przez Alpy rozmawiamy z Sylwią Maksym i Radomirem Krzesą.


 

Teraz przed Sylwią i Radkiem miesiące przygotowań i zbierania funduszy na spełnienie marzeń. Trzymamy mocno kciuki. Takie szczęście nie może się zmarnować. Wyprawę można wspierać tutaj:

Wesprzyj wyprawę!

Przegląd serialowo-filmowy DO ZOBACZENIA!

Połowa lutego to zawsze gorący czas w kinowym świecie. W tym roku podwójnie - bo nie dość że zmysły rozpala zbliżające się Święto Zakochanych. To dodatkowo będzie je można spędzić - na randce w kinie, co nie było takie pewne jeszcze do niedawna. A co "do zobaczenia"? Sprawdza Marta Dobrowolska."Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.