Udany rewanż Simony Halep. Iga Świątek odpadła z Australian Open.
14.02.2021
11:05:00

Simona Halep zrewanżowała się Idze Świątek za porażkę na kortach Rolanda Garrosa. Po niemal 2 godzinach gry Rumanka wygrała 2:1.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dość powiedzieć, że pierwsze break pointy zostały wywalczone przez jedną z zawodniczek dopiero w 7. gemie. Wówczas Halep dwukrotnie próbowała przełamać Polkę, ale ta skutecznie się obroniła. W tym gemie wszystko mogło się wydarzyć. Trwał on niemal 10 minut i dał mentalną przewagę naszej rodaczce. Już w następnym gemie Polka przełamała rywalkę i prowadziła 5:3. Świątek wygrała seta utrzymując własne podanie.

Drugiego seta od podania rozpoczęła Rumunka. Wygrała pierwszego gema. A w drugim miała aż 3 break pointy. Halep wykorzystała szansę i wyszła na prowadzenie 2:0. Rozpędzona rywalka Polki była górą także w trzecim gemie drugiego seta. Rozstawiona z numer 2. Rumunka o wiele lepiej prezentowała się drugiej części meczu. Świątek popełniała coraz więcej błędów i to seriami. Pierwszego gema zdobyła przy własnym podaniu, ale już w następnym rumuńska tenisistka potwierdziła swoją dobrą postawę i wyszła na prowadzenie 4:1. Niestety, już w kolejnym gemie Halep przełamała rywalkę, przy wydatnej pomocy Świątek. Błędy polskiej zawodniczki mnożyły się. Tak doświadczona tenisistka jak Halep nie mogła tego nie wykorzystać. Swoją dominację w tym secie Rumunka potwierdziła w 7. gemie wygrywając go, jak i całą partię 6:1. O wszystkim miał zdecydować 3. set.

Rumunka już w pierwszym gemie trzeciego seta przełamała Świątek w drugim break poincie. Warto dodać, że Polka wydatnie jej w tym pomogła, zaliczając podwójny błąd serwisowy. Zwiększyła się również liczba błędów niewymuszonych tenisistki z Raszyna. Dlatego dość niespodziewanie Polka doprowadziła do break pointa w gemie drugim. Rumunka jednak wybroniła sie i prowadziła już 2:0. Świątek pierwszego gema zdobyła przy własnym podaniu, przełamując serię 5 wygranych gemów z rzędu Halep. W kolejnym gemie w świetnym stylu przełamała Rumunkę doprowadzają do stanu 2:2. Halep już w kolejnym gemie cieszyła się z przełamania, a potem utrzymała własny serwis i Świątek przegrywała 2:4. Dobrze rozegrała własne podanie i zmniejszyła stratę. Halep miała trudności przy własnym serwisie. Polka walczyła dzielnie, aby doprowadzić do przełamania, ale znów odezwały się jej błędy własne i to Rumunka wyszła na prowadzenie 5:3. Kolejnego gema Świątek zdobyła własnym serwisem, nie tracąc nawet punktu, ale to rumuńska tenisistka serwowała na wygranie tego spotkania. I w dość łatwy sposób tego dokonała eliminując Polkę z turnieju.