Szczypiorniści Górnika Zabrze górą w Mielcu
21.02.2021
18:23:00

Górnik Zabrze wygrał w Mielcu z miejscową Stalą. Dzięki zwycięstwu Górnicy są już na 4. miejscu w ligowej tabeli.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale zespoły nie mogły pochwalić się wysoka skutecznością. Dość powiedzieć, że w 9. minucie zegar wskazywał wynik 2:2. W 11. było 3:2 dla gospodarzy. Po kilku minutach trener Lijewski poprosił o czas, co podziałało na piłkarzy ręcznych Górnika.

Dopiero w 16. minucie zabrzanie zdołali zremisować na 4:4. Cały czas szwankowała skuteczność przyjezdnych. Trener nie mógł się przyczepić do Jana Czuwary, którego czwartym trafieniem była bramka na 5:4 dla gości. Gdy zabrzanie wyszli na prowadzenie zaczęli popełniać błędy w defensywie, co skutkowało odwróceniem wyniku na rzecz mielczan na 7 minut przed końcem.

Dobry wynik po pierwszej połowie to efekt ostatnich sekund pierwszej połowy, którą Górnik wygrał 10:7, a mógł więcej jednak okazji z siódmego metra nie wykorzystał Bartłomiej Tomczak.

Na początku drugiej połowy dwoma trafieniami z rzędu popisał się Tomczak, ale mielczanie nie poddawali się i dzięki Oliveirze wyszli na prowadzenie. 14:13. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, zabrzanie znów wyszli na prowadzenie, a na 11. minut przed końcem prowadzili już 17:15. Gospodarze nie pozwalali na zwiększenie przewagi.

Świetnym rzutem popisał się Jan Czuwara, pokonując bramkarza Stali z linii dziesiątego metra. Trafił mimo podwójnego bloku i Petrovica, który boleśnie trafił go w splot słoneczny. Dzięki tej bramce na 2,5 minuty przed końcem Górnicy prowadzili już 21:17. W końcówce dołożyli jeszcze jedno trafienie i zasłużenie wygrali.

SPR Stal Mielec – Górnik Zabrze 17:22 (7:10)

Stal: Andelić, Witkowski – Petrovic 3, Ivanović 3, Krupa 3, Oliveira 3, Wojdak 2, Monczka 2, Valntsau 1, Krytski, Adamczuk, Flont, Wilk, Mochocki, Janyst, Nowak. Trener: Marek Motyczyński.

Kary: 6 minut (Adamczuk, Ivanović, Nowak)

Karne: 2/4

Górnik: Skrzyniarz, Galia – Czuwara 8, Buszkow 6, Tomczak 3, Gogola 2, Sluijters 1, Daćko 1, Dudkowski 1, Kondratiuk, Bis, Pawelec, Łyżwa, Adamuszek. Trener: Marcin Lijewski

Kary: 8 minut (Tomczak, Gogola, Bis, Adamuszek)