Jastrzębski Węgiel wygrał w Radomiu. Pomarańczowi na drugim miejscu po fazie zasadniczej.
21.02.2021
19:46:00

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie wygrali z Cerrad Eneą Czarnymi Radom i do play-offs przystąpią z 2. miejsca.

Goście zaczęli od prowadzenia 3:0. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego od początku spotkania postawili na zagrywkę, a po asie serwisowym Łukasza Wiśniewskiego Jastrzębski Węgiel wygrywał 14:10. Kolejna akcje należały już do gospodarzy, w których szeregach bardzo dobrze z kolei zagrywał Wiktor Josifow. Radomianie doprowadzili do remisu 15:15 i set stał się wyrównany. Jastrzębianie objęli prowadzenie 22:20, ale miejscowi zdołali doprowadzić do remisu 22:22. Za chwilę po asie serwisowym Josifowa Czarni mieli setbola, ale go nie wykorzystali. Końcówka należała już do gości, a seta zakończył Yacine Louati.

Drugi set wyrównany był jedynie na początku. Od stanu 11:13 zaczęła się zarysowywać przewaga jastrzębian, którzy co rusz nękali gospodarzy zagrywką. Pomarańczowi wygrali seta do 18.

W trzecim secie radomianie walczyli tylko do jego połowy, a od wyniku 14:12 dla Jastrzębskiego Węgla, goście nie dali już szans rywalom, ogrywając ich do 15.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (27:29, 18:25, 15:25)

Cerrad Enea Czarni Radom: Konarski, Kędzierski, Ostrowski, Josifow, Firszt, Lucas Loh, Masłowski (libero) oraz Pasiński, Gąsior, Sander, Zrajkowski, Nowowsiak

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Kosok