Deklasacja w Satelicie. GieKSa rozbita przez Unię.
24.02.2021
21:40:00

Hokeiści GKS-u Katowice w fatalnym stylu rozpoczęli rywalizację w fazie play-offs. Na własnej tafli zostali rozgromieni przez oświęcimską Unię.

Wydawało się, że rywalizacja 4. z 5. drużyną fazy zasadniczej PHL będzie bardziej zacięta. Tym bardziej, że w tym sezonie GKS aż trzykrotnie był górą w starciu z rywalami z województwa małopolskiego. Ale dziś hokeiści z Oświęcimia pokazali to co w play-offs jest najważniejsze.

Od początku gospodarze popełniali sporo błędów. Najpierw szybko złapali dwie kary, a już w 8. minucie źle rozegrali akcję zza własnej bramki. Błąd szybko wykorzystał Danił Orekhin, który wyjechał sam na sam trafiając w okienko bramki strzeżonej przez Juraja Simbocha. Na domiar złego w grze katowiczan szwankowała skuteczność. Pod koniec tercji mieli aż dwie przewagi do wykorzystania, ale to goście podwyższyli wynik. Gospodarzom zabrakło koncentracji bowiem Ryan Glenn bramkę zdobył na 5 sekund przed przerwą.

Przyjezdni poszli za ciosem już na początku drugiej tercji. Teddy Da Costa uderzył w samo okienko oświęcimianie prowadzili już 3:0. Miejscowi hokeiści w tej tercji mieli problemy ze stworzeniem jakiejkolwiek groźnej sytuacji. Za to goście grali ofiarnie, walczyli na całej tafli i byli przede wszystkim skuteczni. Jeszcze w tej tercji na 4:0 podwyższył Gilbert Brulé.

Ostatnia tercja była już tylko popisem jednej drużyny. Druga była już na łopatkach, ale rywale nie zamierzali się zatrzymywać. Dołożyli jeszcze 4 trafienia i zasłużenie wygrali 8:0.

Następny mecz już w czwartek o 18.00, także w Katowicach.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)

0:1 - Daniił Oriechin - Siemion Garszyn, Teddy Da Costa (07:24)

0:2 - Ryan Glenn - Eliezer Sherbatov, Brett McKenzie (19:55)

0:3 - Teddy Da Costa - Siemion Garszyn, Daniił Oriechin (21:21)

0:4 - Gilbert Brulé - Miroslav Zaťko, Ryan Glenn (38:50, 5/4)

0:5 - Siemion Garszyn - Miroslav Zaťko, Daniił Oriechin (41:59)

0:6 - Eliezer Sherbatov - Paul Swindlehurst (51:02)

0:7 - Aleksiej Trandin - Teddy Da Costa, Ryan Glenn (52:50, 5/4)

0:8 - Gregor Koblar - Łukasz Krzemień, Luka Kalan (59:10, 5/4)

Minuty karne: 47 (w tym kara meczu dla Filipa Starzyńskiego) – 8.

Strzały: 19-42

GKS Katowice: Šimboch – Kruczek, Wajda; Fraszko, Pasiut (4), Stiepanow – Marttinen (2), Franssila; Kuronen (2), Rohla (4), Kubalík (2) – Andersons, Krawczyk; Michalski (4), Starzyński (27), Mularczyk – Paszek, Zieliński; Wanat, Nahunko, Adamus (2). Trener: Andriej Parfionow.

Re-Plast Unia: Saunders (od 31:04 do 34:32 Lipiński) – Swindlehurst, Pretnar; S. Kowalówka (2), Kalan, Koblar  – Glenn, Luža; Sherbatov, McKenzie (2), Brulé (2) – Bezuška, Zat’ko; Garszyn, Da Costa, Oriechin – P. Noworyta, M. Noworyta; Trandin, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine.