Zagłębie pewnie wygrało w Gdyni. Sosnowieckie koszykarki awansowały do play-offs!
27.02.2021
22:25:00

Koszykarki CTL Zagłębia przerwały serię 3 porażek i wysoko wygrały w Gdyni. Beniaminek Basket Ligi Kobiet osiągnął wielki sukces i awansował do fazy play-offs.

Sosnowieckie koszykarki rozpoczęły od serialu punktowego 7:0. Gdynianki zdołały odpowiedzieć, ale za chwilę na tablicy wyników pojawiło się 10:2. Rywalki nie zamierzały odpuszczać, ale na nic się to zdawało. Po celnym rzucie gospodyń, sosnowiczanki odpowiadały trzema trafieniami.

Druga kwarta przebiegał również pod dyktando gości. Gdynianki nie wygrały żadnego spotkania w tym sezonie, a więc inny wynik niż zwycięstwo Zagłębia byłby niespodzianką. Jednak trener GTK liczył na zaangażowanie i większą walkę na parkiecie.

Doczekał się tego w trzeciej odsłonie, która była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Ale to było za mało na zespół beniaminka, co pokazała finałowa kwarta. W niej sosnowiczanki rzuciły aż 26 punktów i zasłużenie wygrały mecz.

Rywalkami w I rundzie fazy pucharowej będzie inny zespół z Gdyni. VBW Arka to jednak inna półka i jeden z najlepszych zespołów polskiej kobiecej koszykówki. Podopieczne Adama Kubaszczyka będą jednak chciały sprawić niespodziankę. Zanim dojdzie do tej rywalizacji, CTL Zagłębie zagra na zakończenie sezonu zasadniczego z Eneą AZS Poznań 3 marca.

GTK Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 46:77 (9:17, 10:17, 14:17, 13:26)

GTK Gdynia: Julia Bazan 13, Justyna Rudzka 10, Alicja Żytkowska 10, Karolina Stefańczyk 5, Magdalena Szulc 3, Marta Marcinkowska 3, Joanna Grymek 2, Julia Niemojewska 0, Alicja Płotka 0.

CTL Zagłębie Sosnowiec: Sydney Wallace 19, Victoria Jarosz 16, Jessica January 15, Monika Jasnowska 6, Aleksandra Wojtala 6, Martyna Jasiulewicz 5, Katarina Vuckovic 4, Martyna Czyżewska 2, Oumou Toure 2, Martyna Stasiuk 2.