Halowe Mistrzostwa Europy bez Bukowieckiego. Swoboda z pozytywnym wynikiem testu.

fot. facebook.com/BukowieckiKonrad

Konrad Bukowiecki z powodu kontuzji nie wystąpi na Halowych Mistrzostwach Europy, które w czwartek rozpoczynają się w Toruniu. Sprinterka Ewa Swoboda otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Bukowiecki o swojej kontuzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

— Na ostatnim treningu doznałem kontuzji, która eliminuje mnie ze startu na Halowych Mistrzostwach Europy. Ciężko mi się z tym pogodzić, ale diagnoza jest jasna - złamanie z przemieszczeniem dużego palca w prawej stopie. Zamiast rywalizacji czeka mnie operacja, a później rehabilitacja — napisał na swoim profilu.

Halowy mistrz Europy z 2017 roku i mistrz Europy z 2018 roku nie powalczy więc o medale na czempionacie kontynentu. W jego konkurencji w kole pojawią się za to Michał Haratyk i Jakub Szyszkowski. Zawodnik Sprintu Bielsko-Biała będzie bronić tytułu halowego mistrza Europy.

Nie wiadomo czy tytuł mistrzyni Europy w hali obroni Ewa Swoboda. Zawodniczka AZS-u AWF Katowice, na dzień przed rozpoczęciem zmagań w toruńskiej hali, otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Sprinterka przejdzie jeszcze jeden test, gdyż lekkoatleci muszą otrzymać dwa negatywne wyniki testów, aby dostać akredytację, uprawniającą do startu w HME. 

Autor: Piotr Muszalski/pm/