Legia za burtą. Piast Gliwice w półfinale Pucharu Polski!
03.03.2021
22:24:00

Piłkarze Piasta Gliwice wygrali w Warszawie z Legią 2:1 i awansowali do półfinału Fortuna Pucharu Polski. Bohaterem spotkania został Tiago Alves, który strzelił zwycięską bramkę.

Wczoraj Lech, dzisiaj Legia. Faworyci do końcowego triumfu w krajowym pucharze odpadli z rozgrywek. Tak wczoraj, jak i dziś dokonała tego drużyna z województwa Śląskiego. Piast do bramki gospodarzy trafił już w 7. minucie. Wtedy to Jakub Świerczok wykorzystał zamieszanie w polu karnym i dał prowadzenie Niebiesko-Czerwonym strzałem z kilku metrów.

Legia nie ruszyła od razu na przeciwników. Spotkanie było dość wyrównane i przede wszystkim brakowało w nim celnych i groźnych strzałów. Poważnie Legioniści zagrozili bramce Frantiska Placha, gdy to wysoko skoczył Mateusz Wieteska, ale jego strzał główką wylądował na słupku. Legia coraz bardziej atakowała, ale bez konkretów.

Już na początku drugiej połowy Plach poradził sobie z uderzeniem Kacpra Kostosza. Podopieczni Waldemara Fornalika starali się dłużej utrzymywać przy piłce, ale gospodarze szybko odzyskiwali futbolówkę. Gliwiczanie byli spychani coraz bardziej do defensywy, a atak pozycyjny mistrzów Polski w końcu przyniósł im oczekiwany skutek.

Dobre dośrodkowanie Filipa Mladenovicia wykorzystał Rafael Lopez i mecz zaczął się od początku. Wydawało się, że Legioniści pójdą za ciosem, ale to Piast strzelił bramkę.

W 78. minucie Artem Szabanow za lekko zagrał piłkę do Wieteski, do obrońcy miejscowych dobiegł Tiago Alves, ograł go i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Portugalczyk strzelił bramkę 4 minuty po wejściu na plac gry. Kilka minut później Plach uchronił swój zespół przed stratą bramki, gdy zatrzymał strzał Bartosza Kapustki. Już w doliczonym czasie gry, słowacki bramkarz złapał groźne dośrodkowanie Mladenovicia. Chwilę potem sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 1-2 (0-1)

0-1 - Świerczok, 8 min.

1-1 - Lopez, 66 min.

1-2 - Alves, 78 min.

Legia: Miszta - Jędrzejczyk (46. Juranović), Wieteska, Szabanow - Mladenović, Slisz, Martins (56. Gvilia), Wszołek (61. Rusyn
- Kapustka, Luquinhas (81. Muci), Kostorz (61. Lopez).

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Huk, Holubek - Jodłowiec (75. Alves), Sokołowski - Steczyk (64. Winciersz), Chrapek (64. Lipski), Pyrka - Świerczok (75. Żyro).

Żółte kartki: Slisz - Chrapek, Winciersz.