Bez niespodzianki w Gdyni. Koszykarki Zagłębia przegrały z Arką.
13.03.2021
22:46:00

Mistrzynie Polski pewnie pokonały beniaminka koszykarskiej ekstraklasy kobiet w pierwszym meczu fazy play-offs.

Jeśli ktoś liczył na niespodziankę w tej rywalizacji, to chyba tylko najbardziej optymistyczni kibice drużyny z Sosnowca. Koszykarki Zagłębia do Gdyni przyjechały w najsilniejszym zestawieniu, choć już bez Oumou Toure, z którą klub rozwiązał kontrakt.

Przewaga gospodyń nie podlegała dyskusji. Już pierwszą połowę obrończynie tytułu wygrały 61:32. Najskuteczniejsza Sydney Wallace została zatrzymana przez miejscową defensywę. W całym spotkaniu Amerykanka rzuciła tylko 17 punktów. Choć aż 4 zawodniczki sosnowieckiej drużyny mogły po spotkaniu pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową, to było za mało na Arkę.

Zagłębianki wygrały tylko czwartą kwartę, kiedy wynik był już praktycznie rozstrzygnięty. Gdynianki w całym meczu trafiły 16 trójek i miały 40 asyst. Tylko Barbora Balintova aż 14 razy skutecznie podzieliła się piłką.

Drugi mecz rozegrany zostanie w Gdyni w niedzielę. Potem rywalizacja przeniesie się do Sosnowca. Do dalszej fazy awansuje drużyna, która pierwsza wygra trzy spotkania.

VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 112:82 (31:16, 30:16, 27:21, 24:29)

Arka: Kastanek 19, Rembiszewska 17, Miskiniene 15, Podgóna 13, SPanou 11, Slamova 8, Greinacher 8, Balintova 7, Borkowska 7, Morawiec 7.

Zagłębie: Wallace 17, January 15, Jarosz 14, Vucković 12, Stasiuk 10, Jasnowska 6, Jasiulewicz 6, Wojtala 2, Rutkowska 0, Czyżewska 0.