Widzew bez szans na Ludowym. Zagłębie Sosnowiec z drugim zwycięstwem z rzędu.
03.04.2021
19:11:00

Zagłębie Sosnowiec pokonało aspirujący do awansu Widzew Łódź 3:0. Na Stadionie Ludowym dwie bramki strzelił Quentin Seedorf. Trzeciego gola dorzucił Joao Oliveira.

Mimo wygranej nad Stomilem Olsztyn w poprzedniej kolejce Kazimierz Moskal nie miał powodów do zadowolenia. Z powodu kontuzji w meczu z Widzewem nie mogli zagrać Michał Góral, Michał Masłowski, Szymon Pawłowski i Mateusz Szwed. Kartki wyeliminowały natomiast Szymona Sobczak, a do nieobecnych należy zaliczyć też Patryka Małeckiego, zawieszonego przez klub.

Od początku ton wydarzeniom na murawie nadawali piłkarze Zagłębia. Jakub Wrąbel już w 3. minucie bronił strzał Quentina Seedorfa. Po chwili minimalnie chybił Goncalo Gregorio. Przewagę sosnowiczanie udokumentowali w 22. minucie. Wówczas Seedorf ograł Gacha i przymierzył z ostrego kąta.

Nie minęły 3 minuty, a Zagłębie prowadziło 2:0. Joao Oliveira zagrał do Seedorfa, ten minął bramkarza gości i podwyższył wynik. Łodzianie dopiero wtedy się obudzili. Z dystansu uderzył Michalski, następnie po rzucie wolnym swojego bramkarza mógł zaskoczyć Lukas Duriska. W obu sytuacjach Szymon Frankowski był na posterunku.

Zagłębie po zmianie stron nie cofnęło się i szybko chciało podwyższyć wynik. W 57. minucie podopieczni trenera Moskala dopięli swego. Oliveira otrzymał podanie na środek pola karnego gości i technicznym strzałem nie dał szans Wrąblowi. Pod koniec spotkania Widzew przed stratą czwartej bramki uratowała poprzeczka.

Zagłębie tym samym wygrało 2. mecz z rzędu i jest niepokonane od trzech spotkań. Nadal jednak musi walczyć o utrzymanie w Fortuna 1. lidze.

Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź 3:0 (2:0)

1:0 Quentin Seedorf, 22 minuta

2:0 Quentin Seedorf, 25 minuta

3:0 Joao Oliveira, 57 minuta

Zagłębie: Frankowski – Turzyniecki, Polczak, Duriska (kpt), Gojny – Misak (89′ Radkowski), Ambrosiewicz, Oliveira, Karbowy (72′ Korzeniecki), Seedorf (83′ Ryndak) – Gregorio (89′ Popczyk). Trener: Kazimierz Moskal.

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Grudniewski, Tanżyna, Gach – Ameyaw (60′ Samiec-Talar), Poczobut (60′ Możdżeń), Mucha (60′ Hanousek), Michalski (81′ Fundambu), Tomczyk (38′ Kun) – Robak. Trener: Enkeleid Dobi.