Sandecja nie do zatrzymania. Zagłębie Sosnowiec przegrało w Nowym Sączu.
10.04.2021
18:58:00

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali w Nowym Sączu z Sandecją 1:2. To już 13. mecz bez porażki podopiecznych Dariusza Dudka - byłego trenera sosnowiczan.

Piłkarze Kazimierza Moskal w bardzo dobrych humorach udali się na wyjazd do Nowego Sącza. W końcu wygrali 2 razy z rzędu, a już od 3 spotkań nie byli pokonani. Do momentu starcia z Sandecją.

Od początku spotkanie było wyrównane, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie. Daniel Dziwniel znalazł podaniem w polu karnym Rubio, który ograł jednego z obrońców z Sosnowca i dał swojej drużynie prowadzenie.

Zagłębie za odrabianie strat wzięło się po zmianie stron. Najpierw Filip Karbowy zepsuł idealną wydawało się sytuację, gdy jego zespół wyprowadził kontratak 3 na 1. Po chwili zawodnik ten zrehabilitował się, bowiem to po jego strzale piłka odbiła się od Dawida Pietrzkiewicza i mieliśmy remis.

Sosnowiczanie mieli dziś świetne okazję, ale koncertowo je psuli. Tak jak Maciej Ambrosiewicz, który powinien wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale nie wykorzystał stuprocentowej okazji. Wykorzystywali je gospodarze. W 71. minucie Dawid Błanik skorzystał z długiego podania i pokonał Szymona Frankowskiego.

Kolejny przykład na marnowanie sytuacji w wykonaniu gości to akcja Goncalo Gregorio, który w sytuacji sam na sam, z miejscowym golkiperem sobie nie poradził.

Szczęśliwie dla Zagłębia w tej kolejce przegrał GKS Bełchatów. Nad ostatnimi w tabeli Brunatnymi Zagłębie ma 4 punkty przewagi, ale jeszcze 10 kolejek do rozegrania.

Sandecja Nowy Sącz– Zagłębie Sosnowiec  2:1 (1:0)

1:0  Rubio, 21 minuta

1:1 Filip Karbowy, 60 minuta

2:1 Dawid Błanik, 71 minuta

Sandecja: Pietrzkiewicz – Danek, Piter-Bućko, Boczek, Dziwniel – Chmiel (59′ Błanik), Hajda, Ogorzały, Walski, Kasprzak (74′ Małkowski) – Lopez Huesca (58′ Rafael Victor). Trener: Dariusz Dudek.

Zagłębie: Frankowski – Turzyniecki, Duriska, Polczak, Gojny – Seedorf (72′ Pisarek), Ambrosiewicz, Karbowy (84′ Popczyk), Oliveira, Misak – Gregorio. Trener: Kazimierz Moskal.

Żółte kartki: Chmiel, Danek, Piter-Bućko, Błanik – Duriska, Misak