Turniej o Puchar Trójmorza: Efektowny początek polskich hokeistów
18.04.2021
23:55:00

Polscy hokeiści bez większych problemów pokonali estońskich rywali. Podopieczni Roberta Kalabera swoją dominację nad przeciwnikiem potwierdzili strzeleniem 6 goli.

Już po 13 minutach Polacy prowadzili 2:0 dzięki skuteczności Christiana Mroczkowskiego i Filipa Komorskiego. W drugiej odsłonie podwyższył Paweł Zygmunt. Kilkanaście sekund po bramce dla Polski, trafili też goście.

Popisem gry Biało-Czerwonych była trzecie tercja, gdy do bramki rywali trafili trzykrotnie. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Bryk, Zygmunt i Komorski.

W drugim meczu turnieju rozgrywanego na katowickim Jantorze reprezentacja Łotwy do lat 23 pokonała Litwę 5:0. W poniedziałek o 16.30 Polska zmierzy się z Litwą.

POLSKA – ESTONIA 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Mroczkowski 2, Komorski 13, Zygmunt 40, Bryk 42, Zygmunt 48, Komorski 54  - Linde 40

Polska: Raszka (Kieler) - Bryk, Górny; Paś, Sawicki, Urbanowicz - Jaśkiewicz, Ciura; Wronka, Pasiut, Zygmunt - Wanacki, Kostek; Marzec, Komorski, Mroczkowski - Michałowski, Horzelski; Jeziorski, Starzyński, Michalski. Trener: Robert Kalaber

Estonia: Kolossov (Koitmaa) - Slessarevski, Stetski; Gornostajev, Vasjonkin, Viitanen - Anufrijev, Kookmaa; Aleksandrov, Hast, Linde - Laosma, Marder; Kiik, Svartbro, Jurgens - Kudeviita, Rozinko; Puzakov, Lodeikin, Kirillov. Trener: Jusii Tupamaki