Świerczok uratował remis. Piast podzielił się punktami z Zagłębiem.
24.04.2021
20:05:00

Gole Jakuba Świerczoka otwierały i zamykały mecz. Koniec końców Piast Gliwice zremisował z Zagłębiem Lubin 2:2.

Od początku spotkania aktywniejsi byli piłkarze gości. Już w 11. minucie Dominik Steczyk posłał podanie pomiędzy dwóch obrońców, piłka dotarła do Tiago Alvesa, który musiał uznać wyższość bramkarza Zagłębia. W kolejnej akcji Patryk Lipski próbował zaskoczyć Dominika Hładuna strzałem z 16. metra, ale górą był miejscowy golkiper.

Piast nadal nacierał i dopiął swego. W 21. minucie uderzeniem sprzed pola karnego w długi róg popisał się Jakub Świerczok i Piast objął prowadzenie.

Jeszcze przed upływem 30. minuty Świerczok otrzymał świetne podanie od Gerarda Badii, ale uderzenie napastnika gliwiczan obronił Hładun i Piast wywalczył w tej sytuacji tylko rzut rożny. Chociaż gospodarze momentami nie istnieli w tej konfrontacji, to zdołali wyrównać. Sasha Balić dograł piłkę na głowę Jewgienija Baszkirowa, a ten pokonał Frantiska Placha.

Po 5. minutach Zagłębie prowadziło. W zamieszaniu w polu karnym piłka dostała się pod nogi Kamila Kruka, a młodzieżowiec bez zastanowienia uderzył nie do obrony. Gości ta bramka mogła podłamać, bo wcześniej nic nie wskazywało, że pierwsze 45. minut skończy się takim wynikiem.

Goście mieli dużo szczęści po 10 minutach po przerwie. Piłkę w polu karnym Piasta odebrał Dejan Drazić, ale zdecydował się na mocny strzał, który okazał się niecelny. Piast odpowiedział główką Świerczoka, ale strzał nie zmierzał w światło bramki. Próba Arkadiusza Pyrki też była nieudana. Piast jednak nadal dążył do wyrównania i ta sztuka udała im się w 83. minucie.

Michał Żyro dośrodkował piłkę do Świerczoka, a ten niepilnowany podanie zamienił na gola. Remis pozwolił Piastowi zachować 4. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, choć po jutrzejszych spotkaniach to może się zmienić.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2-2 (2-1)
0-1 – Świerczok, 21 min.
1-1 – Baszkirow, 33 min.
1-2 – Kruk, 36 min.
2-2 – Świerczok 83 min.

Zagłębie: Hładun – Chodyna, Kruk, Crnomarkovic, Balic (77. Wójcicki) – Żubrowski (71. Ratajczyk), Baszkirow – Szysz, Starzyński (77 min. Stoch), Drazić (71. Łakomy)- Podliński

Piast: Plach – Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek (73. Jodłowiec) – Lipski, Sokołowski – Steczyk (46. Pyrka), Alves (55. Żyro), Badia (73. Vida) – Świerczok

Żółte kartki: Huk - Kruk