Ekspert radzi: jak uniknąć ukąszenia owadów?

Rozpoczął się sezon letni, co sprawia, że dzieci chętnie korzystają z wycieczek do lasu, czy na łąkę. Wszystko pięknie kwitnie, co oznacza, że owady takie jak na przykład pszczoły, bardzo intensywnie pracują. Dlatego, w naszym programie zajmiemy się problemem, jakim jest uczulenie na ich jad. Reakcja organizmu w przypadku istniejącego uczulenia przebiega zwykle gwałtownie, a czasami może zagrażać zdrowiu i życiu. Co powinniśmy wiedzieć o tym rodzaju alergii u najmłodszych? Jak uniknąć ukąszenia? Jak zachować się gdy już do niego dojdzie? Gościem Katarzyny Herbuś jest Iwona Iwaniszyn-Popowicz, specjalista alergolog i pediatra, ordynator Oddziału Pediatryczno-Alergologicznego w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.


Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.