Memoriał Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów

fot.Piotr Muszalski/Radio Katowice

Już po raz 13. na ulicach Pszczyny został rozegrany Memoriał Kazimierza Gazdy, kryterium kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny. W tym roku memoriał nosił nazwę Braci Gazdów, na cześć Stanisława, który zmarł w ubiegłym roku.

Takie wyścigi w Polsce to rzadkość, ale nie lada gratka dla kibiców kolarstwa. Zawodnicy ścigają się w centrum Pszczyny. Runda wynosi 1600 metrów i w zależności od kategorii wiekowej, kolarze pokonują od kilku do kilkudziesięciu okrążeń. Memoriał przyciągnął wielu kolarzy z całej Polski. 

— Mamy tutaj pełen wachlarz kolarstwa, od żaków, przez młodzików, juniorów, orlików, aż po klasę masters i amator. Formuła kryterium jest bardzo fajna dla kibiców, ponieważ ci kolarze na krótkiej rundzie powtarzają ją 10, 15, czy 20 razy i fani dwóch kółek mogą ich podziwiać. Stasiu Gazda odszedł od nas w zeszłym roku i ten memoriał jest również dla niego — mówi Klaudiusz Migdoł, prezes LUKS Pszczyna.

W każdej kategorii kibice byli świadkami wielkich emocji. Frekwencja na starcie świadczy też o tym, że kolarstwo nadal jest sportem popularnym wśród młodzieży.

Relacja z memoriału w linku poniżej.


 

Autor: Piotr Muszalski/pm/


Wiadomości sportowe