Posłowie uchwalili ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych

Posłowie uchwalili ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych. Za głosowało 241, przeciw było 202, 6 wstrzymało się od głosu. 

Ustawa da dwa lata na zamianę gruntów Lasów Państwowych w Jaworznie i Stalowej Woli na inne grunty Skarbu Państwa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Jaworznie ma powstać fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera. Przedstawiając sprawozdanie połączonych komisji: gospodarki i rozwoju oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa Anna Paluch z Prawa i Sprawiedliwości mówiła, że przepisy dotyczą 25 działek położonych w Stalowej Woli i 55 działek w Jaworznie o łącznej powierzchni 1260 hektarów.

Posłanka Anna Paluch dodała, że ustawa ma stanowić wsparcie dla zamiany gruntów, ponieważ w obecnym stanie prawnym nie ma możliwości ustalenia lokalizacji takich inwestycji. Dodała, że inwestycje te będą skutkowały przychodami do budżetu państwa, implematowaniem nowych technologi oraz rozwojem gospodarczym. 

Ustawa trafi teraz do prac w Senacie.


Autor: IAR /as/

 12:12 23/07/2021