Rozpoczął się Tydzień Kultury Beskidzkiej

fot. ZPiT Beskid

Szczyrk, Żywiec i Istebna dołączają w tej chwili do estrad w Wiśle i Makowie Podhalańskim - zaczynając w pełnej obsadzie tegoroczny 58. Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Impreza ze względów pandemicznych odbywa się bez udziału zespołów zagranicznych, przy częściowym ograniczeniu ilości miejsc na widowniach. Przygotowano liczne koncerty zespołów, kapel i solistów, kiermasze sztuki ludowej, wystawy i warsztaty. 

Jak ocenia organizator festiwalu Lesław Werpachowski, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, na 9-ciu scenach zobaczymy ponad 2,5 tysiąca artystów. 


 

Codzienne koncerty odbywać się będą na estradzie w Wiśle. W Żywcu do środy potrwają przesłuchania 52-go Festiwalu Folkloru Górali Polskich, w soboty i w niedziele muzyką i tańcem rozbrzmiewać będą sceny w Szczyrku i Makowie Podhalańskim. W drugi weekend Tygodnia dołączą Ujsoły i Oświęcim oraz tradycyjnie zaolziański Jabłonków ze swoim Gorolskim Świętem. 

Dodatkowo na żywieckim Rynku o 10.00 rozpoczynać się będą konkursowe koncerty góralskich kapel, grup śpiewaczych i solistów, a o 11.00 na placu Hoffa w Wiśle prezentować się będą kapele. TKB potrwa do niedzieli 1 sierpnia. 

Autor: Jarosław Krajewski/pm/


Wiadomości regionalne