Rekolekcje w czasach COViD-u

fot. Dariusz Schmidt/Radio Katowice

W tegoroczne wakacje wróciła możliwość organizowania wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Dlatego też w archidiecezji katowickiej powróciły rekolekcje. Czy młodzież chętnie wybierała się na takie wyjazdy? Jakie wyzwania przyniósł COViD i dlaczego warto szukać Boga i drugiego człowieka bez  telefonu?

O tym wszystkim ks. Wojciech Iwanecki rozmawia z prowadzącymi rekolekcje: Iwoną Zimniak, diakonem Patrykiem Dawidem i klerykiem Rafałem Machalicą.

 
 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl