Zakończyły się obrady Rady Biskupów Diecezjalnych

fot. Jasna Góra

Zakończyły się obrady Rady Biskupów Diecezjalnych, którzy spotkali się na Jasnej Górze. Spotkanie zakończono wydaniem komunikatu. Najważniejsze kwestie, jakie w nim poruszono to beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, wizyta Ad Limina polskich biskupów, Synod biskupów w Watykanie oraz sytuacja migrantów i uchodźców.

Co do uroczystości beatyfikacyjnej biskupi zaznaczyli, że w Warszawie będzie mogła w nich uczestniczyć tylko niewielka grupa osób. Dlatego poprosili o zrozumienie tej sytuacji i włączenie się we wspólną modlitwę przez specjalne transmisje i obchody organizowane lokalnie w całej Polsce - mówi ks. Leszek Gęsiak, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski. 


 

Z pełną treścią komunikatu Rady Biskupów Diecezjalnych zapoznać się można na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski. Jutro biskupi wezmą udział w obchodach święta Matki Bożej Częstochowskiej. Ich głównym punktem na Jasnej Górze będzie suma pontyfikalna - odprawiona o godzinie 11 na szczycie, pod przewodnictwem Prymasa abp. Wojciecha Polaka. 

Autor: Martyna Słabikowska/pm/


Wiadomości regionalne