Strażacy wrócili do kraju po akcji gaśniczej w Grecji

fot. Magdalena Pańczyk/Radio Katowice

Po prawie miesięcznej akcji gaśniczej w Grecji - ostatni konwój Państwowej Straży Pożarnej wrócił do kraju. Grupa strażaków została powitana dziś na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. 

Strażacy podkreślali, że akcja wymagała od nich ciągłego zaangażowania i skupienia. Największym wyzwaniem były warunki atmosferyczne i skala rozprzestrzeniania ognia. Z uwagi na górzysty teren - strażacy w wielu przypadkach na miejsce musieli docierać pieszo. W działaniach gaśniczych wzięło udział 286 funkcjonariuszy oraz 46 pojazdów. Akcja stała się jedną z najtrudniejszych w historii Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej w relacji Magdaleny Pańczyk.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl