Wynik lepszy niż gra. Polska wygrała z Albanią 4:1.
02.09.2021
22:57:00

W 4. meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Polski pokonała Albanię 4:1. Wynik nie oddaje jednak stylu w jakim Biało-Czerwoni zwyciężyli.

To był jeden z najlepszych meczów w wykonaniu Roberta Lewandowskiego w historii jego występów w reprezentacji. Kapitan Polski rozgrywał, walczył, asystował i rozpoczął strzelanie na Stadionie Narodowym. Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał podanie Kamila Glika i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki głową.

Polska objęła prowadzenie ale to Albańczycy zaczęli przeważać. Z minuty na minutę tworzyli coraz groźniejsze sytuacje w końcu doprowadzając do remisu. To nie wpłynęło na pobudzenie naszej drużyny skoro goście nadal byli groźni i z wielką łatwością rozgrywali piłkę. W kilku sytuacjach musiał wykazać się Wojciech Szczęsny.

Na szczęście Polakom nie brakowało dzisiaj skuteczności. Tuż przed przerwą Biało-Czerwoni oddali dopiero drugi strzał w spotkaniu, który dał nam prowadzenie. Gol Adama Buksy cieszy tym bardziej, że było to debiutanckie trafienie zawodnika na co dzień występującego w amerykańskiej MLS. Była nadzieja, że za wynikiem pójdzie lepsza gra podopiecznych Paulo Sousy po zmianie stron.

Niestety, po przerwie Albańczycy nadal przeważali. Polakom trudno było skonstruować składną akcję, a co dopiero zagrozić bramce przyjezdnych. Na szczęście w składzie reprezentacji występuje najlepszy piłkarz świata. Lewandowski przeprowadził rajd od połowy boiska, mając na plecach przeciwnika wpadł w pole karne, zdołał jeszcze ograć Etrita Berishę i zagrać piłkę wzdłuż linii bramkowej do której dopadł Grzegorz Krychowiak pakując futbolówkę do siatki.

Albańczycy spuścili z tonu momentami tylko zagrażając bramce Szczęsnego. Kropkę nad "i" postawił Karol Linetty. Dzięki zwycięstwu Polska awansowała na 2. miejsce w tabeli swojej grupy eliminacyjnej. W niedzielę Polacy zagrają z San Marino.

Polska - Albania 4:1 (2:1)
1:0 - Robert Lewandowski 12'
1:1 - Sokol Cikalleshi 25'
2:1 - Adam Buksa 44'
3:1 - Grzegorz Krychowiak 54'
4:1 - Karol Linetty 89'

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński (33. Paweł Dawidowicz), Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus (81. Tymoteusz Puchacz) - Przemysław Frankowski (62. Karol Linetty), Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Kamil Jóźwiak, Adam Buksa (81. Karol Świderski) - Robert Lewandowski.

Albania: Etrit Berisha - Ardian Ismajli, Berat Djimsiti, Marash Kumbulla, Elseid Hysaj - Keidi Bare, Klaus Gjasula, Lorenc Trashi (Odise Roshi), Amir Abrashi (74. Endri Cekici), Rey Manaj (68. Bekim Balaj) - Sokol Cikalleshi (83. Myrto Uzuni).