Polscy siatkarze rozgromili Rosjan i są w półfinale mistrzostw Europy!
14.09.2021
23:00:00

Polscy siatkarze nie dali szans wicemistrzom olimpijskim. Biało-Czerwoni w trzech setach ograli Rosjan i awansowali do półfinału mistrzostw Europy. To oznacza, że Polaków zobaczymy w katowickim Spodku!

Pierwszy set był pokazem siły Biało-Czerwonych. Podopiecznym Vitala Heynena wychodziło wszystko. Świetnie na zagrywce spisywali się Mateusz Bieniek i Bartosz Kurek. Wtórował im Wilfredo Leon. Pod siatką dwoma fantastycznymi blokami popisał się Piotr Nowakowski. Nic dziwnego, że Polacy pierwszego seta wygrali do 14.

W drugim już tak łatwo nie było. Rosjanie nie pozwalali odskoczyć polskiej drużynie, a na początku seta nawet prowadzili. Wyrównana partia zakończyła się grą na przewagi. Jednak wojnę nerwów w końcówce wygrali gospodarze, którzy po autowym ataku Egora Kliuki cieszyli się z wygrania drugiego seta.

W trzeciej partii Polska świetnie zaczęła, a as serwisowy Jakuba Kochanowskiego dał nam prowadzenie 9:5. Ta przewaga zbudowała Polakom seta. Rosjanie nie zdołali już się zbliżyć do Biało-Czerwonych. którzy seta wygrali do 19.

Na swojego rywala w półfinale muszą poczekać do środowego wieczora. W katowickim Spodku Polacy zmierzą się ze zwycięzcą pary Czechy - Słowenia.

Polska – Rosja 3:0 (25:14, 26:24, 25:19)

Polska: Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (L) oraz Damian Wojtaszek (L), Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek,

Trener: Vital Heynen

Rosja: Dmitij Volkov, Igor Kobzar, Egor Kliuka, Yaroslav Podlesnykh, Ivan Iakovlev, Iliyas Kurkayev, Valentin Golubev (L) oraz Maksim Żygałow, Fedor Voronkov, Pavel Tetyukhin, Pavel Pankov

Trener: Tuomas Sammelvuo