Pielgrzymka na rolkach

Co roku ok. 100 rolkarzy pokonuje prawie 300 km by dotrzeć na Jasną Górę z Warszawy. Dlaczego to robią? Czy taka forma pielgrzymowania to sposób na ewangelizację? Jak łączyć swoje pasje z wiarą? O tym wszystkim z ks. Wojciechem Iwaneckim rozmawiają Natalia i Łukasz, uczestnicy tegorocznej pielgrzymki rolkowej.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny