Leśne zwierzęta

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Wybieramy się do lasu, by poznać niektóre leśne zwierzęta. 

Głównie te, które spotkać można podczas niedzielnego spaceru czy też grzybobrania. Myśliwi z Koła Myśliwskiego Darz Bór z Ogrodzieńca opowie o zwierzęcych zwyczajach, ale też podpowie, jak zwierzętom w lesie można pomóc. Na początek przyjrzymy się sarnom, potem jeleniom i dzikom. Podpowiemy jak je obserwować, zwrócimy też uwagę czego w lesie nie powinniśmy robić. Naszymi gości byli  Olga Oleksiak, łowczy rejonowy rejonu zawierciańskiego, a także myśliwi Krzysztof Wołek i Michał Nowakowski.

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach