Antoni Piechniczek doktorem honoris causa AWF Katowice

Legendarny trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Antoni Piechniczek otrzymał tytuł Doctora Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego imienia Jerzego Kukuczki w Katowicach.

W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy, działacze sportowi oraz byli i obecni piłkarze.

— Moja uroczystość jest oddaniem wielkości polskiej piłce — mówił w stolicy regionu Antoni Piechniczek.


— Antoni Piechniczek był wspaniałym trenerem — mówi były piłkarz i członek reprezentacji Polski, Grzegorz Lato.


Antoni Piechniczek to były piłkarz Ruchu Chorzów i Legii Warszawa, trener, polityk oraz działacz sportowy. Dwukrotnie był selekcjonerem reprezentacji Polski.

Jak wspominał w Katowicach piłkarz i uczestnik tamtych wydarzeń Józef Młynarczyk  - trener Piechniczek był bardzo zaangażowany w  to, co robił.


— Sukces Antoniego Piechniczka był związany z jego ciężką praca i ciągłym rozwojem — mówi były kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Stanisław Oślizło.


W uroczystości w stolicy regionu wzięła udział reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl