Koncert Jubileuszowy. Wawele i Jan Wojdak. Transmisja online.

Twórczość artystyczna Jana Wojdaka i współpraca z zespołem WAWELE trwa już blisko 50 lat.

Urodzony w muzykującej rodzinie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, z wykształcenia inżynier z zamiłowania muzyk, kompozytor. Od 1972 roku związany jest z grupą Wawele. Jest jej liderem, wokalistą, gitarzystą i twórcą największych przebojów. Skomponował ok. 600 piosenek, nagrał kilkadziesiąt płyt /ponad 20 z Wawelami/, wiele z nich uzyskało status złotych. Wspólnie z zespołem brał udział i był nagradzany na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach piosenki. Koncertowali w kraju i za granicą m.in.: we Włoszech, Bułgarii, Czechosłowacji, Francji, Niemczech, ZSRR, Rosji, Austrii, na Ukrainie, Węgrzech oraz w ośrodkach polonijnych USA i Australii. 

Zrealizowali recitale telewizyjne m.in.: "Wawele" i "Hity dla milionerów" oraz 30-minutowe filmy dokumentujące ich artystyczny dorobek: "Zostań z nami melodio" i "Na strunach gitary". W latach 1979-80 wygrywali plebiscyty "Lata z radiem" piosenkami: Biały latawiec, Nie szkoda róż, Zostań z nami melodio, Alalija, które królowały również w plebiscytach 8 stolic europejskich Interstudia i do dzisiaj cieszą się dużą popularnością. 

W 1998 roku piosenka Zaczarowany fortepian uplasowała się na 1. miejscu Listy Przebojów 1 programu Polskiego Radia, a piosenka Biały latawiec w plebiscycie 80-lecia Polskiego Radia znalazła się wśród 80 najpopularniejszych polskich piosenek wybranych spośród kilku tysięcy. Wszystkie są kompozycjami Jana Wojdaka. Ogromną część jego twórczości stanowią piosenki dla dzieci i młodzieży. Napisał ich ponad 200. Jest autorem musicalu "Przygody mrówki Bogo-Jogo" a od roku 2000, dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży Piosenki Jana Wojdaka. Za tę właśnie działalność w 2002 roku dzieci wręczyły Artyście Order Uśmiechu. Przez pół wieku pracy artystycznej Jan Wojdak otrzymał więcej takich wyróżnień, m.in.: Złoty Krzyż Zasługi, Odznaczenie Honoris Gratia, nagrodę ministra kultury i kziedzictwa narodowego za działalność na rzecz polskiej kultury muzycznej, nagrodę ZAiKS-u za całokształt twórczości dla dzieci oraz srebrny medal Gloria Artis.