Ptaki

fot. Gabriela Kaczyńska/Radio Katowice

Podróżujemy po regionie i przyglądamy się ptakom i ich zwyczajom. Na początek przeniesiemy się do Parku Śląskiego. Na spacer wybierzemy się z edukatorką Aleksandrą Sokół z Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Potem powędrujemy do Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, by uważnie przyjrzeć się sowom. Pomoże nam w tym dr Magdalena Maślak. Potem przejdziemy do tematu ptasich smakołyków i zastanowimy się, jak ptakom można pomóc i w jaki sposób je wspierać. To podpowie nam Jacek Wąsiński z Leśnego Pogotowia w Mikołowie, którego na początku pytamy, czy ptaki w ogóle powinno się dokarmiać, bo to od razu kojarzy nam się z zimową porą.

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.


EKO-RANEK