Tradycja w nowoczesnej formie

Tradycja w nowoczesnej formie - tak najkrócej można powiedzieć o unikatowym wystroju wnętrza kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach-Szopienicach.

Dziś w Śladach, magazynie redakcji programów religijnych Polskiego Radia Katowice, zaproponujemy dźwiękową podróż po architektonicznych detalach tej świątyni. Przewodnikami będą Maciej Bakes, ks. Piotr Brząkalik, a także architekt i wykonawcy.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny