Dom, który stawia na nogi

W śladach posłuchamy o działalności Fundacji Rodzin Polskich im św. Jana Pawła II w Świętochłowicach. Organizacja powstała w 2011 roku, aby pomagać rodzinom, dzieciom i osobom starszym. O projektach i narzędziach wykorzystywanych do ich realizacji opowiadają: Eugeniusz Fick, prezes zarządu fundacji oraz Dariusz Niebudek. Swoimi wrażeniami spontanicznie dzielą się także podopieczni Fundacji – członkowie Klubu Seniora. Spotkanie prowadzi ks. Marcin Wierzbicki.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl