Pogoń w końcówce to za mało. Sosnowieckie koszykarki przegrały w Bydgoszczy.
23.01.2022
15:53:00

Koszykarki Zagłębia wygrały 4. kwartę różnicą 12 oczek. To jednak nie wystarczyło by odrobić straty poniesione we wcześniejszej fazie meczu.

Tylko pierwsza kwarta była wyrównana. Mimo, że gospodynie rozpoczęły serialem 11:4 to na pierwszą przerwę to podopieczne Jordiego Aragonesa schodziły prowadząc jednym punktem. Kolejne 10 minut należało jednak do bydgoszczanek, które szybko zaczęły budować przewagę nad przyjezdnymi i po pierwszej połowie prowadziły różnicą 9 punktów.

W 3. odsłonie do skutecznej gry "z pomalowanego" miejscowe dorzuciły celne rzuty zza łuku. W pewnym momencie koszykarki Basket 25 prowadziły już 18 punktami. Wydawało się, że gospodynie spokojnie dowiozą wygraną do końcowej syreny ale w 4. kwarcie sosnowiczanki zdecydowały postawić wszystko na jedną kartę.

Skuteczność Niny Bogicević i Jessicy January sprawiły, że goście zaczęły łapać kontakt. Trójkę dorzuciła też Aleksandra Wojtala i na nieco ponad minutę przed końcem było już tylko 76:70 dla zespołu z Bydgoszczy. Gospodynie nie pomyliły się jednak na linii rzutów osobistych i trójka Bogicević już nic nie dała.

Sosnowiczanki nie wykorzystały szansy na wywiezienie kompletu punktów z Bydgoszczy. Zespół bez Jillian Alleyne oraz Nathalie Fontaine i tylko z 9 zawodniczkami w protokole meczowym można było pokonać. Tym bardziej, że do składu drużyny z ulicy Żeromskiego wróciły Bogicević i Aisha Sutherland. Pierwsza rzuciła aż 6 trójek ale to nie wystarczyło do sukcesu.

Za tydzień w sobotę sosnowieckie koszykarki rozegrają zaległy mecz z Polonią Warszawa, który może być decydujący w kontekście miejsca z którego Zagłębie przystąpi do fazy play-offs.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz – CTL Zagłębie Sosnowiec 78:73 (19:20, 21:11, 26:18, 12:24)

Basket 25: W. Sobiech 7, Eivery 22, Poboży 0, Miškinienė 11, Michałek 14 oraz Stankiewicz 16, Zmierczak 0, Zasada 8.

Zagłębie: Sutherland 13, Wojtala 7, Sagerer 7, January 20, Jasiulewicz 1 oraz Wnorowska 1, Bogićević 24, Zuziak 0.