Poznaliśmy skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIV ZIO Pekin 2022

fot. PKOL

Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, która wystartuje w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022 w dniach 4-20 lutego. Reprezentacja Polski liczy 57 zawodników oraz 71 osób współpracujących.

W skład reprezentacji wchodzi 30 kobiet i 27 mężczyzn, którzy reprezentują 5 Polskich Związków Sportowych. Szefem Polskiej Misji Olimpijskiej Pekin 2022 został były łyżwiarz szybki, Konrad Niedźwiedzki, brązowy medalista olimpijski w wyścigu drużynowym z Soczi 2014.

„Biało-Czerwoni” w Chinach wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim - tor długi, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.

– Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego powołał do olimpijskiej reprezentacji naszych najlepszych obecnie zawodników dyscyplin zimowych. Jak zawsze są w ich gronie zarówno sportowcy bardzo doświadczeni, mający już za sobą po trzy, a nawet cztery olimpijskie występy, jak i debiutanci, którzy w Chinach przejdą dopiero olimpijski chrzest i staną się olimpijczykami, a ten tytuł  będzie z nimi już na zawsze. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.  

Obiekty, na których będzie odbywała się rywalizacja w trakcie XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 znajdują się w 3 strefach: Pekin, Yanqing i Zhangjiakou.

Autor: Piotr Muszalski/PKOL/pm/

 


Wiadomości sportowe