Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odwołane koncerty w Częstochowie i Katowicach.

fot. WOŚP

Katowicki finał zostanie przeprowadzony online. W Częstochowie organizatorzy także przegrali z pogodą.

Częstochowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musiał zrezygnować ze wszystkich dzisiejszych koncertów. Koordynator wydał w tej sprawie specjalny komunikat. Koncerty zostały odwołane w trosce o bezpieczeństwo uczestników imprezy ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Pozostałe atrakcje i imprezy towarzyszące w Częstochowie odbywają się bez przeszkód. 

Katowicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał odbyć się pod Spodkiem, zostanie przeprowadzony online. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo artystów i uczestników. Wpływ na to ma także niż Nadia i prognozowane w związku z nim obfite opady śniegu i deszczu, a następnie bardzo silne porywy wiatru mogące przekraczać nawet 100 km na godzinę. 

Koncerty będą transmitowane w mediach społecznościowych, a priorytetem jest bezpieczeństwo. Zmieniona zostaje także formuła wydarzenia w szpitalu na Ceglanej w Katowicach. Występy odbędą się w budynku szpitala, a nie na zewnątrz. Ci, którzy chcą wejść na teren lecznicy, będą mieć możliwość przetestowania się testem antygenowym. 

Wchodzący uczestnicy, również dzieci, zostaną poproszeni o wymianę maseczki na nową jednorazową maseczkę chirurgiczną. Uczestnikom zostanie także zmierzona temperatura.

Autorzy: Joanna Opas, Krzysztof Słabikowski/pm/


Wiadomości regionalne