Piękne bramki w Grodzisku Wielkopolskim. Górnik przegrał z Wartą.
12.03.2022
17:16:00

Zabrzanie zdołali wyrównać jeszcze w pierwszej połowie ale po zmianie stron byli tłem dla gospodarzy.

Do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Warta Poznań, przyjechała drużyna, która w ostatnim czasie prezentuje całkiem niezłą formę. Podopieczni Jana Urbana zaimponowali wygraną z Cracovią 3:0. Seria 3 meczów bez porażki też mogła robić wrażenie na zawodnikach Warty. Nie zrobiła.

Od początku spotkania aktywniejszą stroną byli gospodarze. Już w pierwszych minutach zagrozili zabrzańskiej bramce. Ich intensywność została w końcu nagrodzona ale po stałym fragmencie. Do piłki ustawionej na 20. metrze podszedł Łukasz Trałka, który uderzył w samo okienko nie dając szans Danielowi Bielicy. Górnik nie załamał się. Po 15 minutach było już 1:1 gdy to po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Krzysztof Kubica mocnym strzałem głową posyłając piłkę do bramki.

Po zmianie stron mecz jeszcze bardziej zaostrzył się. W spotkaniu walki zaczęli jednak przeważać miejscowi. Warta z każdą minutą prezentowała się coraz lepiej, często zagrażała bramce gości a i rezerwowi wprowadzani na murawę prezentowali się lepiej od tych z Zabrza. W grze Górnika coś się zacięło. Drużyna ze Śląska jakby "została w szatni".

To wykorzystali poznaniacy, którzy za sprawą Franka Castanedy, wyszli na prowadzenie. Piękna akcja Kolumbijczyka i jego strzał w samo okienko zabrzańskiej bramki były ozdobą tego spotkania. Warta mogła wygrać wyżej ale zabrakło skuteczności w poczynaniach graczy Dawida Szulczyka.

Górnik na tle rywali zaprezentował się mizernie. W niemal wszystkich statystykach poznaniacy byli lepsi od gości.

Warta Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

1:0 Łukasz Trałka 15'

1:1 Krzysztof Kubica 31'

2:1 Frank Castaneda 63'

Warta: Jędrzej Grobelny - Jan Grzesik, Łukasz Trałka, Dawid Szymonowicz (84' Jordan Courtney-Perkins), Robert Ivanov, Jakub Kiełb (84' Konrad Matuszewski) - Miguel Luis (72' Jayson Papeau), Niilo Maenpaa (72' Michał Kopczyński), Mateusz Kupczak, Frank Castaneda (90+1' Kajetan Szmyt) - Adam Zrelak.

Górnik: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Jakub Szymański (46' Mateusz Cholewiak) - Robert Dadok (80' Dariusz Pawłowski), Krzysztof Kubica (80' Jean Mvondo), Alasana Manneh (80' Dariusz Stalmach), Lukas Podolski, Bartosz Nowak (67' Norbert Wojtuszek), Erik Janza - Piotr Krawczyk.