Temat do dyskusji: kapsuły śmierci

Wygląda kosmicznie, ergonomicznie i... służy do odchodzenia z tego świata. Do Szwajcarii trafią wkrótce pierwsze, wyprodukowane w Holandii kapsuły śmierci.

Pozwalają na świadome popełnienie samobójstwa przez nieuleczalnie chorych. Jak donosi portal MEDonet "jedna z "kapsuł śmierci" trafiła już do Polski. W związku z premierą sztuki "Prawo wyboru" w poznańskim Teatrze Narodowym urządzenie zostało ustawione w foyer i ma na celu rozpoczęcie debaty dotyczącej tytułowego prawa wyboru oraz tego, czy takie wynalazki są potrzebne.

Zatem dziś zapraszamy do wysłuchania opinii naszych gości, a są nimi: dr Jolanta Markowska – prezes Hospicjum CORDIS w Katowicach oraz Piotr Brząkalik – duszpasterz, felietonista. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.

Temat do dyskusji - program publicystyczny