Akt oskarżenia w sprawie rozboju na właścicielu zakładu usługowego

Do częstochowskiego sądu trafił akt oskarżenia w sprawie rozboju na właścicielu zakładu usługowego. Doszło do niego w listopadzie ubiegłego roku.

Do jednego z zakładów usługowych w dzielnicy Stare Miasto weszła znajoma właściciela - Magdalena C. w towarzystwie Łukasza P. Ten uderzył właściciela przewracając go na ziemię. Ofiara była bita i kopana po całym ciele, w tym także młotkiem. Pokrzywdzonemu grożono trwałym uszkodzeniem ciała i śmiercią. Napastnicy ukradli pieniądze, telefon, łańcuszek i zegarek. Wartość łupu oszacowano na ponad 4 tysiące złotych. 

Oprawców spłoszył klient próbujący dostać się do lokalu. Jeszcze tego samego dnia Magdalena C. i Łukasz P. zostali zatrzymani w jednym z hoteli. Prokurator oskarżył ich o usiłowanie zabójstwa i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Nie przyznają się oni do winy. 

Kobieta była wcześniej wielokrotnie karana - dwa miesiące przed zdarzeniem opuściła więzienie. Łukasz P. miał na koncie wyrok za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Teraz grozi im 15 lat więzienia.

Autor: Krzysztof Słabikowski/pm/


Wiadomości regionalne