Wspólnota

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka audycji "Ślady - wspólnota".

Tym razem gośćmi ks. Bartka Kuźnika będą księża diakoni z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach: Michał, Karol, Szymon, dwaj Piotrkowie oraz Mateusz i Maciej. Opowiedzą o historii swego powołania i zapewnią, że wspólnota wydarza się także na teologicznych studiach. A tych, którzy odczuwają może w sobie głos powołania będą starali się zachęcić do wejścia na tę drogę. Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny