Mieszkańcy dzielnicy Burowiec nie chcą wysokich bloków

Mieszkańcy katowickiego Burowca sprzeciwiają się budowie wysokich bloków oraz parkingów w pasie zieleni pomiędzy osiedlem Zimowym i ulicą Korczaka.

Zielony teren jest buforem pomiędzy nowo powstającym osiedlem "Mieszkanie Plus", a jednorodzinnymi domami mieszkańców osiedla Zimowego. Deweloper korzystając ze specustawy "lex deweloper" planuje postawić wysoką zabudowę kilka metrów od naszych okien - mówią mieszkańcy Burowca.


— To rada gminy podejmuje uchwałę o ustaleniu lokalizacji lub odmowie jej ustalenia i rada miasta może odmówić zgody na realizację inwestycji. Natomiast rzeczywiście do urzędu miasta wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami oraz z lokalami usługowymi przy ulicy Mroźnej w ramach tzw. ustawy lex developer . I obecnie Wydział Kształtowania Środowiska jest w trakcie procedowania — mówi Sandra Hajduk z katowickiego magistratu.


Deweloper planuje postawić tam wysoką zabudowę - zaledwie kilka metrów od okien okolicznych mieszkańców.

Na interwencję wybrała się reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.


Mieszkańcy przygotowali specjalny formularz, który można wysłać w tej sprawie do Urzędu Miasta. Szczegóły znajdziemy na facebooku na fanpagu "Zielony Burowiec"

Autor: Agnieszka Loch /mf/pg/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice