Wakacje w pełni, część wyjedzie w góry, część nad jeziora, nad morze czy za granicę

Wakacje w pełni, część wyjedzie w góry, część nad jeziora, nad morze czy za granicę. Gdziekolwiek będziemy musimy pamiętać o zmieniającej się przyrodzie na skutek działalności człowieka. Zachęcamy dziś do zgłębienia tematów związanych z celami zrównoważonego rozwoju, powiemy o zaletach ogrodów , parków i ogródków jordanowskich dla dzieci, będzie też garść ciekawostek akurat na wakacje.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko