Puszki z Tychów. Mikołaj w rosomaku. Turniej z drabiną.

Choć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dopiero za miesiąc, to przygotowania do niej ruszyły pełną parą. Co roku do rąk 120 tys. wolontariuszy w 800 sztabach w Polsce trafia 160 000 sztuk tekturowych skarbonek. Od 17 lat producentem i ofiarodawcą skarbonek jest firma Stora Enso Poland. Przez wiele lat skarbonki były produkowane w filii zakładu w Ostrołęce. W tym roku po raz pierwszy produkowane są w zakładzie w Tychach...Produkcję puszek podglądała Marta Dobrowolska.


 

mikolajrosomakpano_120Nie saniami ciągniętymi przez renifery a nietypowym wozem... kołowym transporterem opancerzonym Rosomak przyjechał Mikołaj do dzieci przebywających w Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach. W końcu śniegu nie ma, w Katowicach drogi rozkopane, a Mikołaj jakoś dotrzeć musi. Tej nietypowej wizycie przyglądała się Dorota Stabik.


 

Ponad 80 zawodników bierze udział w Międzynarodowym Turnieju Wspinania przy Użyciu Drabiny Hakowej, który już po raz 20. odbywa się w jednostce Straży Pożarnej w Chorzowie. Najlepsi ten dystans pokonują w... 14,1 sekundy, tyle bowiem wyniósł dotychczasowy rekord. Do Chorzowa zjechali strażacy z całej Polski, a także ich koledzy z Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Do Chorzowa pojechała też nasza reporterka, Joanna Opas, ale żeby zdać Państwu relację, a nie brać udział w zawodach...


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice