Parafie i kościoły Katowic

fot. Grzegorz Grzegorek

Trzecie w tegorocznym adwencie spotkanie rozpoczynamy wspólne ze studentami Fody i ich przewodnikiem o. Miłoszem Kaczmarczykiem OFM. Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach-Panewnikach , to miejsce, gdzie spotykają się studenci śląskich uczelni. Dojeżdżają tu z Gliwc z Politechniki Śląskiej, znacznie bliżej mają mieszkańcy uniwersyteckich akademików w Ligocie i domów studenta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dlaczego czas spędzony w Fodzie nie jest stracony, dlaczego droga, która prowadzi w każdą niedzielę na „dwudziestkę”, czyli na mszę św. o godz. 20:00 do bazyliki franciszkanów jest zawsze ważna, nie tylko dla tych, którzy dawno już zgubili drogę?  O tym ze studentami rozmawia Anna Musialik.


"Parafie i kościoły Katowic", to fakty i anegdoty, po raz pierwszy opowiedziane historie oraz fotografie kościołów i parafii rzymskokatolickich i ewangelickich. To bogato ilustrowane kompendium wiedzy o kulturze duchowej miasta. Autorem albumu – monografii jest katowiczanin Grzegorz Grzegorek pisarz, publicysta, który opowiada o pracy nad tą publikacją.


Na zakończenie audycji kolejny fragment adwentowych rekolekcji, które w tym roku przygotowuje ks. Bartłomiej Kuźnik."Droga" to ekumeniczny magazyn religijny prezentujący nie tylko fakty z życia Kościoła, ale także informacje, które zainteresują wszystkich wierzących.

Droga