Akcja choinka. Ławeczka Cieślika. Gry i awantury.

choinka_gk_120Czy świąteczny nastrój może zepsuć choinka? W niektórych przypadkach tak, zazwyczaj tym, którzy na własną rękę pójdą po nią do lasu lub tym, którzy choinki sprzedają bez wymaganego zezwolenia. W całej Polsce trwa przedświąteczna akcja "Choinka". Akcja leśników i policjantów prowadzona jest także w lasach. Na nietypowy patrol wybrała się dziś nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.


 

Legenda piłki nożnej i wychowanek Ruchu Chorzów, od dziś będzie miał honorowe miejsce w samym centrum Chorzowa. Nieopodal ratusza będzie można się zatrzymać i spocząć koło mistrza. Oficjalnie o godzinie 17:00 nastąpi odsłonięcie ławeczki – rzeźby upamiętniającej Honorowego Obywatela Chorzowa – Gerarda Cieślika. Jak kibice i mieszkańcy wspominają najwybitniejszego piłkarza, sprawdzała Agnieszka Niewolańska.


 

Postęp technologiczny sprawia, że stajemy się coraz bardziej zdezorientowani i mamy coraz mniej czasu dla siebie i swoich bliskich. Skutkuje to między innymi takimi sytuacjami, do jakiej doszło w Zabrzu, gdzie 11-latek wezwał policję, ponieważ rodzice zabrali mu konsolę do gier. Stwierdzili, że dziecko jest uzależnione od komputera i zbyt mało czasu poświęca na naukę i życie codzienne. Rozczarowany chłopiec uznał z kolei, że wezwanie policji do "rodzinnej kłótni" może pomóc mu odzyskać ulubioną zabawkę. Czy w świecie nowoczesnych padów, komputerów, konsol do gier mamy jeszcze kontrolę nad naszymi dziećmi? Czy to jeszcze my je wychowujemy, czy wirtualny świat internetu, próbowała ustalić nasza reporterka, Marta Dobrowolska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice