Punkt medyczny dla Ukraińców
Ogromna liczba uchodźców to spore wyzwanie, również dla polskiej służby zdrowia.
czytajOgromna liczba uchodźców to spore wyzwanie, również dla polskiej służby zdrowia.
czytajWojna w Ukrainie jest okrutna dla wszystkich jej mieszkańców. Jednak są osoby, które są w podwójnie złej sytuacji - to chorzy na nowotwory, którzy nierzadko musza przerwać leczenie i żyć bez potrzebnych leków w piwnicach i schronach. Fundacja onkologiczna "Rakiety" pomaga transportować chorych do Polski i innych krajów świata, organizuje też transporty humanitarne.
czytajWojewódzki Inspektor Sanitarny na Śląsku wydał pilne ostrzeżenie.
czytajDysponuje nowoczesnym sprzętem, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, a pacjentom oferuje kompleksową opiekę onkologiczną. Jedyne czego brakuje to kontrakt na badania PET, o który placówka stara się od siedmiu lat.
czytajW województwie śląskim zakaziło się 127 osób. W całym kraju pośrednio lub bezpośrednio z powodu Covid19 zmarły 64 osoby. Wśród ofiar jest 7 mieszkańców naszego regionu.
czytajZ tego 160 infekcji to ponowne zakażenia. Najwięcej zakażeń jest z województwa mazowieckiego i dolnośląskiego. Województwo śląskie jest na trzecim miejscu w skali kraju pod względem liczby nowych zakażeń.
czytajPoruszymy temat trudny, ale niezwykle ważny, zwłaszcza dla osób, które zaczynają walkę z rakiem.
czytajRozpoczęło się przejęcie przez powiat nowotarski śląskiego uzdrowiska w Rabce-Zdroju.
czytajMedyków z Ukrainy chce zatrudnić Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu. W placówce czeka kilkadziesiąt etatów w różnych specjalnościach.
czytajZ tego 190 przypadków to ponowne zakażenia. Najwięcej zakażeń jest z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego.
czytajSzpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych nowy aparat ECMO CARDIOHELP.
czytajCzy spec ustawa przyczyni się do wzrostu liczby medyków w Polsce? Czy fakt, że studenci kierunków medycznych z Ukrainy rozpoczną nauczanie na polskich uniwersytetach, a lekarze, pielęgniarki i położne pracę w naszym kraju zmieni fatalną pozycję Polski w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o liczbę pracowników ochrony zdrowia przypadających na tysiąc mieszkańców?
czytajPolska służba zdrowia od dawna boryka się z poważnymi problemami kadrowymi. Brakuje rąk do pracy, a oczekiwanie na wizytę u specjalisty w skrajnych przypadkach może wynosić nawet kilka lat. Sytuacji nie poprawia ogromna rzesza uchodźców z Ukrainy, którzy przecież również potrzebują opieki medycznej.
czytajTranslatory ułatwiające komunikację z mówiącymi po ukraińsku pacjentami otrzymał Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.
czytajW Bytomiu zostanie pochowany dr Jerzy Pieniążek, wybitny neurochirurg, naukowiec i innowator w dziedzinie leczenia schorzeń kręgosłupa.
czytajZ tego 323 przypadki to ponowne zakażenia. Najwięcej infekcji jest z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Województwo śląskie jest na czwartym miejscu w skali kraju pod względem liczby nowych zakażeń.
czytajProf. Marian Zembala zmarł w skutek utonięcia. Ciało lekarza znaleziono w basenie w jego domu w Zbrosławicach niedaleko Tarnowskich Gór. Marian Zembala był ministrem zdrowia i wieloletnim dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W 2001 roku jako pierwszy w Polsce przeszczepił płuco-serce choremu.
czytajZmarł Jerzy Pieniążek, doktor nauk medycznych, Honorowy Obywatel Miasta Bytomia, a także długoletni dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.
czytajW Zawierciu ruszyły zapisy na bezpłatne badania gęstości kości.
czytajMinister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił częściowe złagodzenie ograniczeń sanitarnych. Od 28 marca zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek. Obowiązek zakrywania twarzy będzie tylko w obiektach leczniczych.
czytaj