Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Prawda i kłamstwo o Katyniu. Konkurs
Prawda i kłamstwo o Katyniu. Konkurs

XIV Wojewódzki Konkurs „Prawda i kłamstwo o Katyniu”

Zbrodnia Katyńska jest jedną z najboleśniejszych kart polskiej historii, którą przez lata komunistycznego zniewolenia próbowano wymazać z pamięci polskiego narodu. Zbrodnia dokonana na blisko 22 tysiącach polskich jeńców na zawsze jednak pozostanie niezabliźnioną raną, a naszym wspólnym zadaniem jest to, by prawda
o Ofiarach i oprawcach nie została przemilczana.

Dlatego już po raz czternasty Europoseł Jadwiga Wiśniewska organizuje Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (kl. VI, VII i VIII) oraz szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego.

Owocem dotychczasowych edycji Konkursu jest 2.915 prac, napisanych przez poszukujących i pragnących prawdy młodych ludzi.

Konkurs stwarza młodym ludziom szansę na debiut literacki, bowiem najlepsze prace są publikowane w pokonkursowych tomikach, których promocja połączona jest z organizowanymi co roku przez Europoseł Wiśniewską Zaduszkami Katyńskimi.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 

Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zaproszenie do Brukseli otrzymają także nauczyciele, opiekunowie zwycięskich prac.

Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymają także pamiątkowe dyplomy.
Nagrodę specjalną otrzyma szkoła, z której napłynie największa liczba zgłoszeń.

Patronat naukowy nad Konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. Konkurs znajduje się także w wykazie Konkursów zamieszczonym na stronie internetowej Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Prace należy przesyłać do 31 marca 2023 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biura Poselskiego Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Częstochowie:

Biuro Poselskie Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej: Al. Najświętszej Maryi Panny 24/11, 42-200 Częstochowa  

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: www.jadwigawisniewska.pl.

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu Prawda i kłamstwo o Katyniu

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA