Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 8-14 maja

Tego od niepamiętnych czasów nie było, aby podczas matur nie kwitły kasztany. Wiosna się spóźnia o kilka tygodni. Na Polanie Chochołowskiej w Tatrach, dopiero z początkiem maja zakwitły krokusy. Ale proszę się nie martwić. Pani Aura włączyła szósty bieg i niebawem wszystko się zmieni. Nadejdzie ciepło i kasztany buchną kwieciem. 

Jeszcze tylko w sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu, a wysoko w Beskidach, powyżej 1400 m n.p.m., słabego śniegu. Temperatura maksymalna do 12 stopni C, wysoko w górach nawet do minus 2 stopni C. Ponieważ noc z soboty na niedzielę będzie niemalże bezchmurna, więc i chodna, od minus 1 do 4 stopni C, ale zapowiadająca zdecydowaną poprawę pogody. 

Od niedzieli odczujemy ocieplenie do 20 stopni C, za sprawą gorącego powietrza, które dziś dotarło znad Afryki do południowo-zachodniej część Europy. Będzie słonecznie, z lokalnie niewielkimi przelotnymi opadami deszczu-kapuśniaczku. 

W poniedziałek 10 maja, zrobi się już naprawdę ciepło, z iście letnimi temperaturami do 25 stopni C. Podobnie będzie we wtorek i środę miejscami do 27 stopni C. Upału, czyli temperatury powyżej 30 stopni raczej nie będzie, te na co dzień odczują Grecy,Turcy, Włosi i Hiszpanie. Na południu Półwyspu Iberyjskiego termometry pokażą w cieniu nawet 35 stopni powyżej zera. Niestety, wszystko wskazuje na to, że ciepły układ baryczny nie dotrwa do końca przyszłego tygodnia i wraz z zimnymi ogrodnikami, około czwartku ochłodzi się do 13/15 stopni C i spadnie deszcz. Zośka 15 maja ma być również chłodna. 


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.   


Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 8-14.05.2021