Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15.


Sobota, 18 stycznia 

Nawet z umieszczonego na orbicie Teleskopu Keplera nie widać prawdziwiej  zimy, tylko umiarkowane lub duże zachmurzenie, mało aktywny front chłodny z opadami deszczu, deszczu ze zmorą kierowców - lichym śniegiem, a w Beskidach rachitycznego śniegu. Nadal będzie ciepło jak na drugą połowę stycznia.

Jutro i w poniedziałek nastąpi znaczny, szybki wzrost ciśnienia, nawet powyżej 1040 hPa. Z tego powodu, przy wzroście wagowej zawartości tlenu w powietrzu, u wielu osób, zwłaszcza podatnych na bodźce meteorologiczne, może wystąpić ogólne osłabienie, pogorszenie samopoczucia, zmęczenie i zdenerwowanie. Ciśnienie na razie w normie, zredukowane do poziomu morza wynosi 1023 hPa.

Do końca dnia zachmurzenie duże, chwilami umiarkowane. Późnym popołudniem wystąpią opady deszczu, lokalnie  deszczu ze śniegiem, a w Beskidach śniegu. W wielu miejscach należy się liczyć z mgłami. Temperatura  maksymalna  do 3 stopni C, w rejonach podgórskich  do 2 stopni C, wysoko w Beskidach około zera C.  Wiatr  słaby, południowo-zachodni, natomiast wysoko w górach wiatr umiarkowany. 

W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem, a w rejonach podgórskich i w górach śniegu, którego w Beskidach może napadać do 10 cm. Temperatura minimalna od minus 1 do 1 stopnia C, w rejonach podgórskich od minus 3 do minus 1 stopnia C, wysoko w Beskidach od minus 6 do minus 4 stopni C. Wiatr słaby lub  umiarkowany, północno-zachodni.

Jutro w niedzielę, zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich i w Beskidach śniegu. Temperatura maksymalna od zera do 2 stopni C, w rejonach podgórskich od minus 1 stopnia do plus 1 stopnia C, w Beskidach od minus 6 do minus 4 stopni C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami niewielkie opady śniegu, zwłaszcza w terenach podgórskich i w górach. Temperatura maksymalna w dzień od zera do 2 stopni C, w rejonach podgórskich na odwrót, od minus 2 stopni C do zera, w Beskidach od minus 5 do minus 3 stopni C. Wiatr słaby.


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.


Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 17-19.01.2020