Radiosesja: K-Essence. LIVE.

Radiosesja to multimedialny projekt Radia Katowice, do którego zapraszamy wykonawców z naszego regionu i nie tylko. Koncerty transmitujemy na naszych profilach w serwisach Facebook oraz YouTube. Wszystko w 100% na żywo – do obejrzenia na całym świecie!

K-essence tworzy atmosferę podobną do obecnej u Nicka Cave'a, Petera Murphy, Marka Lanegana czy wczesnego Davida Bowie'go, ale sięga po bezkompromisowy rock balansujący pomiędzy melancholijną psychodelią, a mrocznym gotykiem.

Człowiekiem, który stoi za K-essence jest Bartosz Księżyk, były wokalista indie-rockowego NeLL i producent. Debiut K-essence Prince of Pawns został wydany w 2014 nakładem Requiem Records i w całości crowdfundowany przez fanów na Megatotal.pl. Klip do singla Prince of Pawns otrzymał nagrodę za Najlepszy Wideoklip na Dniu Filmowca 2014.

Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a krytycy chwalili Księżyka za “[…]wszechstronność” and “[…]zdolność pisania piosenek w klasycznym stylu". W październiku 2015 K-essence dało pamiętny koncert na festiwalu producentów muzycznych Soundedit, gdzie zagrali nową płytę We Prefer the Night.

Krążek, na którym wystąpił m.in. Kwartet Altra Volta został wydany przez Alchera Visions, a interaktywny teledysk do singla Dangerous Man gościł na playlistach niemieckiej Vivy i MTV. Płyta zebrała sporo entuzjastycznych recenzji w mediach niemieckich (Westzeit, OxFanzine, Polyprisma) i polskich (Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, FuckYouHipsters).

We Prefer the Night grane było w niemieckich radiostacjach, zostało Albumem Tygodnia w Radio Hertz, a Dangerous Man był Piosenką Tygodnia w portalu Negative White. W 2018 K-essence wypuszcza wideo do drugiego singla z tej płyty – This Party Isn’t Over zrealizowanego w Kaliforni i Arizonie. 15 lutego 2019 Kayax wydaje singiel "Bengal Tiger".